خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

مدیرعامل بورس تهران: چشم انداز خوبی پیش روی بازار سرمایه قرار دارد اخبار کرمانشاه اخبار استانها تسنیم Tasnim


مدیرعامل بورس ‌تهران: چشم‌انداز خوبی پیش‌روی بازار سرمایه قرار دارد

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: در یکسال گذشته با ابزارهای طراحی شده چشم‌انداز خوب و امیدوارکننده‌ای پیش روی بازار سرمایه قرار گرفته است.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازکرمانشاه، محمود گودرزی در همایش تأمین مالی غرب کشور که امروز در اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار داشت: تلاش شده نهادهای مالی به سمت بازار سرمایه حرکت کنند و بازار سرمایه میدان عمل بهتری پیدا کند.

وی عنوان کرد: در یک دهه اخیر سهم نظام پولی و تسهیلات بانکی در تأمین مالی 95 درصد بود و امروز سهم آن به حدود 75 درصد و سهم بازار سرمایه از پنج درصد به 25 درصد رسیده و این نشان می‌دهد بازار سرمایه ظرفیت بسیار خوبی دارد.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: ابزارهای متنوع در بازار سرمایه میدان وسیع و فراخی را در پیش روی این بازار برای کمک به شرکت‌ها قرار داده است.

واحد‌های تولیدی کرمانشاه از بازار سرمایه به درستی بهره‌مند نشده‌اند
درجا زدن بازار سرمایه/سبزپوشی گروه خودرویی از نیمه‌ی دوم بازار
تمرکز دولت بر ملاحظات بازار سرمایه در سیاستگذاری‌ها

گودرزی افزود: در چند دهه گذشته بیشتر اقتصاد جهانی مبتنی بر بنگاه‌های غول آسایی بود که دارایی‌های فیزیکی تولید می‌کردند و تولید ثروت براساس ارزش افزوده‌ای بود که روی دارایی‌های سرمایه‌ای آن بنگاه‌ها سوار بود اما اکنون شرکت‌هایی هستند که تولیدات آن‌ها براساس دانش است و این مسیر پیش روی بازار سرمایه ایران نیز قرار دارد و راهی جز این وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته چشم‌انداز خوبی پیش‌روی بازار سرمایه قرار گرفته است افزود: ما مشتاقانه می‌خواهیم عرض و طول و جغرافیای بازار سرمایه مبتنی بر بنگاه‌هایی باشد که الگو و مثال آن در دنیا قابل مشاهده است.

گودرزی بیان کرد: از بین 7800 شرکت دانش‌بنیان کشور سهم چهار استان کرمانشاه، لرستان، ایلام و کردستان در بازار سرمایه حداکثر 2.2 درصد است و این شروع برای کرمانشاه با نرخ بیکاری بالا امیدوارکننده است.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به اینکه برای تأمین مالی کسب و کارهای کوچک کمک خواهیم کرد گفت: در بازار سرمایه و ارکان آن برای پیشبرد این اهداف کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

9 کشور از جمله آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مداخله جویانه، ایران را به نقض حقوق زنان و دختران متهم کردند.

6 ساعت پیش

لباسِ اقوام ایرانی و طرح‌هایِ متنوعی که بر روی این لباس‌ها نقش بسته، از گذشته تا امروز زبانزد عام و خاص بوده است. این طرح و نقش‌ها که بسته به باورها و اعتقادات اقوام، گوناگون هستند هنری از جنس فرهنگ قومی محسوب می‌شوند که امروزه حفاظت از آنان سخت‌تر و حیاتی‌تر شده است. سوزن‌دوزی ترکمن که هنری از همین جنس محسوب می‌شود، اخیرا به صورت مشترک با کشور ترکمنستان به‌عنوان عنصر میراث فرهنگی ناملموس کشور به ثبت رسیده است که یک سوال اساسی ایجاد می‌کند: آیا هنر سوزن‌دوزی در ترکمنستان پیشینه‌ی طولانی‌تری دارد یا در کشور خودمان؟

5 ساعت پیش

مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: بهره‌مندی خانوار‌ها از کالابرگ الکترونیکی اختیاری است.

6 ساعت پیش

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هشدار داد جنگ در اوکراین ذخایر تسلیحاتی اتحادیه اروپا را خالی کرده است.

5 ساعت پیش

برخی رسانه‌ها خبر از فوت رضا رویگری، بازیگر سینما و تلویزیون دادند که توسط این بازیگر تکذیب شد.

6 ساعت پیش

دانشگاه شهاب دانش بیش از ۱۰ هزار فارغ التحصیل و ۳۸۰۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد اما زمین کافی برای جذب دانشجوی بیشتر در اختیار ندارد؛ مسئولان برای اختصاص زمین همکاری های لازم را داشته باشند.

5 ساعت پیش

حتی مواد موجود در داروهای تجویزی که برای مبارزه با سرطان پستان استفاده می شوند ممکن است برای افزایش عملکرد مورد سوء استفاده قرار گیرند؛ لتروزول به طور خاص به عنوان ماده ممنوعه در همه زمان ها (چه در مسابقه و چه در خارج از مسابقه) در فهرست ممنوعه آژانس جهانی ضد دوپینگ قرار دارد.

4 ساعت پیش

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: بدون شک به دلیل گرانی مصالح در آورده متقاضیان و سهم تسهیلات بانکی تغییراتی ایجاد می‌شود.

4 ساعت پیش

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به توئیت‌های مداخله جویانه برخی کشورها و مقامات اروپایی در پی اجرای حکم اعدام یکی از اغتشاشگران در رشته توئیتی از این کشورها خواست از میزبانی و پشتیبانی و تشویق تروریست‌ها دست بردارند.

5 ساعت پیش

بیشتر...