راهبرد معاصر |
3 ماه پیش

عشقی مانعی برای عرضه خودرو در بورس کالا وجود ندارد راهبرد معاصر

رئیس سازمان بورس اظهارداشت: هیچ مانعی برای عرضه خودرو در بورس کالا وجود ندارد و امیدواریم شرکت ها با زیان خودروی خود را به فروش نرسانند.

به گزارش راهبرد معاصر؛ عشقی گفت: عرضه خودرو در بورس کالا تصمیم خود شرکت ها است هر شرکتی بخواهد خودرو در بورس عرضه کند مانعی نمی بینیم و از نظر سازمان بورس مشکلی برای عرضه خودرو در بورس کالا وجود ندارد. دغدغه‌های ما در خصوص خودرو این است که حق سهامداران رعایت شود از بخش های مختلف پیگیر آن هستیم.

او ادامه داد: انتظار داریم قیمت ها متناسب با تورم اصلاح شود و شرکت ها با زیان خودروی خود را به فروش نرسانند.

مجید عشقی گفت: اتفاقات سال ۹۹ تجربه و درس‌های فراوانی به سهامداران و سیاست‌گذاران حوزه بورس داد. در‌ گذشته سهامداران فرآیندهای طولانی را طی می‌کردند و زیرساخت‌ها توسعه چندانی نداشت؛ با تجربیات سال ۹۹ سعی در بهبود زیرساخت‌ها و سامانه‌های معاملات و پس از معاملات داشته ایم. مراقبت از نحوه سرمایه‌گذاری و ابزارهای مختلف برای ثبات سرمایه یکی از اولویت‌های سازمان بورس است و استراتژی‌های فعلی به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشنه نیست.

رئیس سازمان بورس اظهارداشت: همه تلاش ما این است که بازار ثانویه نیز رونق خوبی داشته باشد. انحراف‌هایی در بحث بازارگردانی ایجاد شده بود که مورد انتظار نبود. صندوق‌ها و بازارگردان با توجه به دستورالعملی که دارند اگر دخالت بی جا در بازار اتفاق نیفتد، بازار مسیر خودش را طی خواهد کرد.

او افزود: بازار از منظر بنیادی هیچ مشکلی ندارد. بازار مسیر خود را طی خواهد کرد. این روزها آمار تولید و فروش یک ماهه و دو ماهه شرکت‌ها با عدد رقم‌های بورس کالا، مطلوب است.حتی اگر کاهش نرخ دلار را داشته باشیم، روی فروش شرکت‌ها اثر نخواهد داشت. امیدواریم سودآوری شرکت‌ها مناسب باشد. همه تلاشمان را برای تشکیل و افزایش سرمایه شرکت‌ها خواهیم کرد

قیمت گذاری دستوری به نفع هیچ کس نیست

رئیس سازمان بورس در خصوص قیمت گذاری دستوری گفت: طبیعتا وظیفه سازمان بورس پیگیری قیمت گذاری دستوری نیست ولی با توجه به این که بحث قیمت گذاری دستوری شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهد برای همین موارد پیگیری می شود. قیمت گذاری به نفع هیچ کسی نیست و باعث کاهش عرضه کالا می شود در دولت های مختلف این تجربه را داشته ایم.

او افزود: نمادهای متعددی بازگشایی شدند. بستن نماد راه حل مشکلات بنگاه های اقتصادی نیست و امید است هیچ نمادی در بلند مدت بسته نباشد./منبع: باشگاه خبرنگاران جوان#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علی اسفندیاری (۲۱ آبان ۱۲۷۴ – ۱۳ دی ۱۳۳۸) که با نام نیما یوشیج شناخته می‌شود، بنیان‌گذار شعر مدرن فارسی و ملقب به «پدر شعر نو» در ایران است.

1 ساعت پیش

استاندار سمنان گفت: راستای تحقق شعار سال ، در سومین نشست ویژه رفع موانع تولید ، تامین منابع سرمایه ثابت و اعطای تسهیلات به کارخانه بزرگ صنعتی ایران تایر با حضور رئیس جمهور تصویب و در خصوص مشکلات برخی واحدهای معدنی استان نیز تصمیم گیری شد.

1 ساعت پیش

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مسابقات تیراندازی در سمنان برگزار شد و برترین‌های آن مشخص شدند.

1 ساعت پیش

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه باند چهار نفره سارقان سیم و کابل در بسطام متلاشی شد، گفت: یکی از سارقان برای انجام سرقت پسر را قربانی بریدن سیم می‌کرد.

1 ساعت پیش

شهروند خبرنگار ما تصاویری از برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته وحدت در روستای تلخو استان بوشهر به نمایش گذاشت.

نیم ساعت پیش

دلبری یک آهو برای فیلمبردار را ببینید.

1 ساعت پیش

یک هواپیمای باری هنگام فرود به موقع در باند متوقف نشد و آتش گرفت.یک هواپیمای باربری هنگامی که قصد داشت در فرودگاه بین المللی کشور مالی فرود بیاید، از باند خارج شد و آتش گرفت. هنوز گزارشی از آمار تلفات این حادثه منتشر نشده است.

نیم ساعت پیش

آیت‌الله رضا استادی -محقق و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم- در چهارمین وبینار سی‌و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: در مقابل تقریب، تبعید قرار دارد و تبعید به این معناست که کاری کرده شود که پیروان مذاهب مختلف از یکدیگر جدا گردند.

1 ساعت پیش

مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور بسته واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی لرستان را در اولویت دوم کشور دانست.

1 ساعت پیش

بیشتر...