خبرگزاری میزان |
۱ هفته پیش

رئیس مجلس: امروز جهاد تبیین راهکار مبارزه با جنگ رسانه ای است باورهای غلط مدیرهای ناکارآمد دلایل اصلی مشکلات در کشور است resize

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام خانه ملت، «محمدباقر قالیباف» در مراسم اختتامیه دومین دوره دو سالانه انتخاب آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم (جایزه سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی) که صبح امروز (سه شنبه، ۲۰ مهرماه) به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه جنگ به پایان رسیده، اما دفاع همچنان باقی است، گفت: اهل قلم و هنر لباس فاخری به تن می‌کنند که یاد شهدا باقی بماند و این کار همان ارزش فعالیت‌ها در دوران دفاع مقدس را دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در طول ۴۰ سال بعد از انقلاب، تهدید و فشار‌های متعددی داشتیم، اظهار داشت: از دفاع مقدس تا به امروز دشمنی دشمنان در زمینه‌های مختلف را در اوج خود دیدیم که به دنبال براندازی بودند، اما خدا را شاکریم که با فرهنگ خداباوری و خودباوری مردم که حضرت امام (ره) نیز می‌گفت «ما می‌توانیم»، یعنی به خود باور داریم و همچنین به فرهنگ مردم باوری که انقلاب ثمره آن است، ادامه داده‌ایم.

قالیباف همچنین با بیان اینکه دشمنان به طرق مختلف وارد کارزار با ما شده‌اند، اذعان داشت: هیچ‌گاه دو حزب شیطان و حزب‌الله با هم کنار نمی‌آیند؛ امروز درگیر جنگ‌های اقتصادی و رسانه‌ای هستیم و خط مقدم ما اینجاست، همچنین بر این باوریم که امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ اقتصادی اثرگذارتر است و برای موفقیت در جنگ اقتصادی، باید در جنگ رسانه‌ای پیروز شویم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: دشمنان از گذشته به دنبال تحریف انقلاب و دفاع مقدس بودند و هر حرفی که بوی مکتب امام (ره) و انقلاب را داشته باشد از سوی دشمن مورد حمله واقع می‌شود و اهمیتی ندارد چه کسی آن را می‌گوید لذا جنگ نابرابر و سختی داریم که تهدید، تحریم و دروغ دارد و حتی حرف‌های قشنگ آن‌ها نیز تماما ظلم است.

وی در ادامه با بیان اینکه تحریم و تحریف دو جنگ مهم علیه جبهه انقلاب و حزب‌الله است، عنوان کرد: البته ایمان داریم، چون به سنت‌های الهی پایبند هستیم، پیروز قطعی خواهیم بود و معتقدیم سنت‌های الهی نه تبدیل می‌شود و نه تحویل.

قالیباف با اشاره به اینکه از آغاز انقلاب تاکنون بقای نظام خود را شاهد هستیم، گفت: منظور از جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند این است که جهاد نباید به صورت تعریف و توصیف باشد یعنی موضوعات را باید عمیق و قوی و از رابطه علت و معلولی و به درستی در فضای رسانه‌ای مسموم علیه این فرهنگ دفاع کنیم لذا دست کسانی را که در این زمینه قلم می‌زنند و هنر ایفا می‌کنند را می‌بوسیم چرا که مجاهدت می‌کنند و باید این را زنده نگاه داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتخارآفرینی مدافعان حرم عنوان کرد: پیش از این موضوع در نشست‌هایی که با دوستان داشتیم سوال می‌کردیم اگر جنگی شود، جوانان به میدان می‌آیند؟ که برخی گفتند بله و برخی می‌گفتند خیر؛ اما در زمان دفاع از حرم دیدیم که به برکت خون شهدا و خداباوری در حین اینکه فضای مادی‌گرایی و زندگی بود، باز هم جوانان شهر‌ها و روستاها، بسیار مظلوم‌تر، به مناطق دوردست‌تر و در شرایط سخت‌تر رفته و در میدان حاضر شدند و خاطرات جنگ را تکرار کردند.

وی انسجام تشیع را به برکت مدافعان حرم دانست و گفت: همدلی که منجر به هم‌افزایی میان اهل سنت و تشیع در مبارزه با ظلم و دور کردن وهابیت و تکفیری‌ها در عراق، لبنان، یمن، سوریه و افغانستان شد، ثمره خون شهدا است لذا سنت‌های الهی در همه دوران‌ها پابرجاست.

قالیباف اضافه کرد: یک دوگانگی ساختگی ایرانی و غیرایرانی از سوی جریان تحریف در حال شکل‌گیری بود که تیر آن‌ها به سنگ خورد و شهید ابومهدی و حاج قاسم در میدان مسلمانان عزیز شدند و آن‌ها که خود را خادمین حرمین می‌دانستند، رسوا شدند که همه این‌ها به برکت خون شهدا بوده لذا باید از آن دفاع کرد تا تحریف نشود.

رئیس قوه مقننه در ادامه با یادآوری این مطلب که امروز جمهوری اسلامی نه تنها بقای خود را با قدرت حفظ کرد و قدرت منطقه‌ای شده است، گفت: بلکه امروز هژمونی آمریکا را نیز در منطقه برهم زده‌ایم و آن‌ها به دنبال به دنبال بازتعریف خود هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: در جهاد تبیین آن‌ها که اهل تحلیل، نظر، سخن و منطق هستند، باید صحبت کنند و به خصوص در موضوع افغانستان روشنگری کنند که برخی سوال‌ها مطرح می‌شود که چرا عمق استراتژیک ایران در سوریه، لبنان و عراق است، اما در کابل و پنجشیر نیست؛ لذا تبیین این موضوع برای جامعه و جوانان مهم است که راهبرد ما را بدانند.

قالیباف با بیان اینکه جامعه مدرن امرز مملو از کثرت است و افراد با دیدگاه‌های متفاوت و مشابه زیاد هستند، ابراز کرد: این افراد باید مسائل را به درستی تحلیل کنند تا شک و تردید در اصل مسیر به وجود نیاید البته نقد و رویکرد متفاوت در هر حوزه‌ای وجود دارد که نظیر آن را در زمان جنگ داشتیم که حتی میان فرماندهان لشکر اختلاف نظر وجود داشت، اما اگر باور‌ها تغییر کند و تحریف انقلاب به وجود بیاید، باید در برابر آن ایستاد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز از عزیزانی تقدیر می‌شود که در این جبهه مهم گام گذاشته، قلم می‌زنند و روشنگری می‌کنند.

وی همچنین تصریح کرد: به همان میزانی که در بقای جمهوری اسلامی ایران، اندیشه امام (ره) و انقلاب در دنیا رخ نشان داده و به آن افتخار می‌کنیم، خوب مدیریت کرده‌ایم و در برابر دشمنان پرقدرت ایستاده‌ایم و هر روز باعث قدرت اسلام و عزت مسلمانان شده‌ایم و در تبیین و حفظ این انقلاب، با تفکر امام (ره) پیشرفت کرده‌ایم، اما باید بپذیریم در اداره کشور دچار ضعف‌هایی هستیم که قابل قبول نیست.

قالیباف افزود: با صراحت می‌گویم علت این وضع، فاصله گرفتن از خداباوری، مردم باوری و خودباوری است که باعث ضمانت انقلاب می‌شود، اما متأسفانه مبانی دیگری در اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع بنا نهادیم و سنت‌های الهی را نادیده گرفته ایم.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: ما درک نکردیم که ربا؛ جنگ با خداست و ریا باعث موفقیت جامعه نمی‌شود؛ اساس انقلاب اسلامی مردم هستند که آن‌ها را از صحنه اقتصاد و فرهنگ دور کرده‌ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگوی شکل گیری مدافعان حرم و مقابله با تروریسم داعش گفت: مبتنی بر سنت‌های الهی و مردم باوری یعنی همان الگوی دفاع مقدس مدافعان حرم در منطقه شکل گرفتند که با داعش جنگیدند درحالی که هیچ ارتشی نتوانست مقابل داعش ایستادگی کند.

وی افزود: مدافعان حرم یگان‌ها و لشگر‌هایی بودند که اعضای آن از روستا‌ها و شهر‌های مختلف جهان اسلام آمدند و زیر مکتب اسلام و قران کنار هم جمع شدند یعنی همان تکیه بر مردم و در دوران دفاع مقدس نیز همین شرایط حاکم بود و همین مردم از گوشه گوشه کشور آمدند و کنار هم جمع شدند و توانستند آن رشادت‌ها را در دفاع مقدس بیافرینند.

وی در ادامه با اشاره به تحولات دوران دفاع مقدس و شکل گیری نیرو‌های مردم مقابل دشمن، گفت: تیپ ۳۲ انصار‌الحسین (ع) همدان شهید همدانی مظلوم و ساده بودند. شهید همدانی را برای اولین بار در عملیات والفجر ۳ در مهران برای آزادسازی ارتفاعات کله‌قندی دیدم، اما قبل از آن تیپ ۳۲ انصار و ۴۱ ثار‌الله را نداشتیم و همه به خاطر حضور مردم شکل گرفتند و در همان جا بود که روحیه شجاعت، متانت و صبر شهید همدانی را دیدم.

قالیباف با اشاره به وضعیت پشتیبانی نیرو‌های نظامی در دفاع مقدس یادآور شد: در زمان وقوع عملیات کربلای ۵ در مرز شلمچه که تنها ۴ کیلومتر تا بصره فاصله داشت، لشکر‌های مختلفی حضور داشتند تا خط را حفظ کنیم و در همان زمان هر وقت به کنج باغ رضوان می‌آمدم می‌دیدم شهید همدانی کنار نیرو‌های خود و زیر آتش سنگین نشسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه اعتماد به جوانان و مردم باید در حوزه‌های کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان، مدیریت و اقتصاد دیجیتال صورت گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر دولت ۸۰ درصد امور را بر عهده گرفته است و علت ضعف ما در اداره کشور به خاطر عدم استفاده از مردم است و این سیستم بوروکراسی و اداری، اجازه تحول نمی‌دهد.

وی با تاکید بر این که اگر با این فرهنگ دولتی می‌خواستیم بجنگیم، جنگ به نتیجه نمی‌رسید و مدافع حرم شکل نمی‌گرفت تصریح کرد: پس باید از این الگو دفاع کرده و به آن افتخار کنیم؛ از عزل بنی صدر تا شکست حصر آبادان تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ روز گذشت، مگر در این زمان چه امکاناتی به ما اضافه شد؛ هیچ. صرفا باور‌ها درست شد لذا شایسته‌گزینی و دوری از باندبازی و حزب‌بازی باید مد نظر قرار گیرد؛ شهادت اوج عقلانیت است و برنامه‌ریزی مبتنی بر سنت‌های الهی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اهدای لوح از برگزیدگان آثار برتر جبهه مقاومت و دفاع از حرم، قدردانی به عمل آورد.

 
  • بیشتر بخوانید:
  • ماموریت قالیباف به کمیسیون برنامه برای بررسی گزارش تفریغ بودجه ۹۹
 
انتهای پیام/


#‌خبر_سیاسی#‌اخبارسیاست منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با نظر فرهاد مجیدی استقلال به صورت پنهانی آماده دیدار با ذوب‌آهن شد.

1 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت، گفت: وحدت امت اسلامی راه مقابله با دشمنان است و باید همه برای وحدت در امت اسلامی تلاش کنیم.

1 ساعت پیش

هواداران پرسپولیس به شدت به عوامل سریال خسوف به دلیل استفاده از لفظ بد علیه سرخ‌ها، حمله کردند.

1 ساعت پیش

هواداران استقلال به دلیل اظهارات محرم نوید کیا به سرمربی سپاهان حمله کردند.

1 ساعت پیش

هواداران پرسپولیس در فضای مجازی خواستار پیگیری حق استفاده از تبلیغات محیطی این باشگاه توسط مجید صدری شدند.

1 ساعت پیش

با انتشار جزئیات جدیدتر از نحوه فعالیت عوامل موساد در ترکیه در رسانه‌های این کشور، نایب رئیس پیشین موساد ضمن «مبالغه آمیز» خواندن این گزارش‌ها، مدعی شد که آنکارا در این خصوص «اغراق» می‌کند.

1 ساعت پیش

مقدمات حضور رودی ژستد در استقلال فراهم شده و اگر مشکل خاصی ایجاد نشود او بعد از بازی با ذوب آهن با باشگاه استقلال قرارداد خواهد بست.

1 ساعت پیش

هندوستان-مقامات مسئول هندی اعلام کردند: جلسه‌ای را برای بررسی روند ثبت نام و اعزام زائران سرزمین وحی در موسم حج 2022 برگزار می‌کنند.

1 ساعت پیش

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس به شدت به برگزاری دیدار نفت مسجد سلیمان - سپاهان در اهواز اعتراض کرد.

1 ساعت پیش

تولیت آستان قدس رضوی توجه ویژه رسول گرامی اسلام به مردم را یکی از ویژگی‌های شخصیتی بارز ایشان برشمرد و گفت: هر که نسبت به درد و رنج مردم بی تفاوت نباشد، از غم و درد آنان آزرده خاطر شود و کاری برای مردم انجام دهد، به سیره و رفتار پیامبر(ص) نزدیکتر است.

2 ساعت پیش

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هواداران مطمئن باشند که باشگاه از حق و حقوق پرسپولیس دفاع خواهد کرد.

2 ساعت پیش

شست مشترک مدیران باشگاه استقلال و مسئولین سازمان لیگ با حضور معاون وزیر و ورزش جوانان پیرامون تبلیغات محیطى در استادیوم آزادى برگزار و مقرر شد این موضوع با مصوبه هیات رییسه سازمان لیگ حل و فصل شود.

2 ساعت پیش

رییس جمهوری تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

2 ساعت پیش

سازمان لیگ فوتبال ادعای استقلال درباره توافق با این سازمان درباره تبلیغات محیطی را رد کرد.

2 ساعت پیش

وزیر ورزش گفت:درب مجموعه بزرگ آزادی به روی آحاد مردم عزیزمان باز شده و جاده تندرستی این مجموعه در هفته تربیت بدنی افتتاح و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

2 ساعت پیش

بیشتر...