خبرگزاری رضوی |
1 سال پیش

هر اقدامی برای فعال سازی مکانیسم ماشه با واکنش جدی ایران مواجه خواهد شد رضوی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
هر اقدامی برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه با واکنش جدی ایران مواجه خواهد شد
به گزارشخبرگزاری رضوی، عباس گلرو عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران توسط آمریکا و اروپا گفت: ما کاری به اظهارات و مواضع رژیم صهیونیستی نداریم و آنها هم اگر حرفی می‌زنند به خودشان مربوط است.

وی افزود: آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که اعضای ۴+۱ به تعهداتشان در قبال ایران عمل کنند و هرگونه اقدام مغایر با توافقات از سوی طرف مقابل می‌تواند تبعات سنگینی را به دنبال داشته باشد.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: هرگونه اقدام خلاف توافق از سوی غرب، اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت و ایران تصمیماتی را در حوزه فنی هسته‌ای اتخاذ خواهد کرد که می‌تواند موجب پیچیده‌تر شدن وضعیت شود.

گلرو خاطرنشان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وقتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه علیه ایران صادر کرد، جمهوری اسلامی ایران بر اساس بند ۶ قانون اقدام راهبردی دوربین‌های فراپادمانی‌ای که ۲۷ دوربین بود را جمع‌آوری کرد و هرگونه مواضع خصمانه از جمله فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران نیز باعث خواهد شد تا اقدامات سخت‌تری را در این زمینه از جانب ایران به دنبال داشته باشد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اظهارنظر اخیر خود عنوان کرد که آمریکا و اروپا در ماه سپتامبر و پیش از آغاز نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال خواهند کرد.

در جریان مذاکرات و توافق برجام دولت آمریکا بندی را در توافق نهایی گنجاند که امکان بازگرداندن تمامی تحریم‌ها در صورت تخطی ایران از اجرای تعهدات برجامی را فراهم می‌کرد.

این بند اجازه می‌دهد که تمامی تحریم‌ها به صورت خودکار بازگردند، بدون آن که اعضای شورای امنیت در این خصوص از حق وتو برخوردار باشند.

در آن زمان آمریکا بیم آن را داشت که روسیه یا چین ممکن است قصد وتوی بازگشت مجدد تحریم‌ها را داشته باشند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس پلیس‌راه روستایی شرق استان تهران از افزایش مرگ موتورسواران بدون کلاه ایمنی در شرق استان تهران خبر داد و گفت: استفاده از کلاه ایمنی 60 درصد از تلفات ناشی از تصادف موتورسواران را کاهش می‌دهد.

یک ربع پیش

یک‌شنبه‌شب تیم‌های ملی فوتبال هلند و انگلیس در بازی نخست‌شان در یورو ۲۰۲۴ توانستند رقبایشان را شکست دهند. ویدیوکست «یورو ۲۴» ایسنا با حضور «نوریس باقری»، مربی فوتبال، به بررسی شب سوم جام ملت‌های اروپا پرداخته و به پیشواز بازی‌های دوشنبه رفته است. آن را تماشا کنید و نظرات‌تان را با ما در میان بگذارید:

یک ربع پیش

معاون وزیر نیرو از ورود صنایع به احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر خبر داد.

یک ربع پیش

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی خوزستان، گفت: 65 حریق در جنگل‌ها و مراتع استان از ابتدای امسال تاکنون رخ داده که با مهار به موقع بیش از 90 درصد آتش‌سوزی‌ها از وارد شدن آسیب جدی به منابع طبیعی خوزستان جلوگیری شد.

یک ربع پیش

رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند از استقرار700 خانوار عشایری در ییلاقات دماوند خبر داد و گفت: ترمیم و مرمت شبکه‌های آبرسانی و نیز ساخت سرویس‌های بهداشتی و نصب حمام‌های خورشیدی در دستور کار قرار دارد.

یک ربع پیش

ترکیب تیم‌های ملی فوتبال رومانی و اوکراین در رقابت‌های یورو 2024 مشخص شد.

یک ربع پیش

فعالیت رسمی ستاد انتخاباتی سعید جلیلی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد.

8 دقیقه پیش

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در نبردهای ۲۴ ساعت گذشته در نوار غزه ۱۶ نظامی دیگر این رژیم زخمی شدند.

5 دقیقه پیش

رویداد ملی هنر سرامیک دانشجویان ایران ۷ الی ۱۷ دی‌ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

یک ربع پیش

بیشتر...