خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

هر اقدامی برای فعال سازی مکانیسم ماشه با واکنش جدی ایران مواجه خواهد شد رضوی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
هر اقدامی برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه با واکنش جدی ایران مواجه خواهد شد
به گزارشخبرگزاری رضوی، عباس گلرو عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه ایران توسط آمریکا و اروپا گفت: ما کاری به اظهارات و مواضع رژیم صهیونیستی نداریم و آنها هم اگر حرفی می‌زنند به خودشان مربوط است.

وی افزود: آنچه که برای ما اهمیت دارد این است که اعضای ۴+۱ به تعهداتشان در قبال ایران عمل کنند و هرگونه اقدام مغایر با توافقات از سوی طرف مقابل می‌تواند تبعات سنگینی را به دنبال داشته باشد.

عضو کمیسیون ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: هرگونه اقدام خلاف توافق از سوی غرب، اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت و ایران تصمیماتی را در حوزه فنی هسته‌ای اتخاذ خواهد کرد که می‌تواند موجب پیچیده‌تر شدن وضعیت شود.

گلرو خاطرنشان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وقتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه علیه ایران صادر کرد، جمهوری اسلامی ایران بر اساس بند ۶ قانون اقدام راهبردی دوربین‌های فراپادمانی‌ای که ۲۷ دوربین بود را جمع‌آوری کرد و هرگونه مواضع خصمانه از جمله فعال‌سازی مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران نیز باعث خواهد شد تا اقدامات سخت‌تری را در این زمینه از جانب ایران به دنبال داشته باشد.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اظهارنظر اخیر خود عنوان کرد که آمریکا و اروپا در ماه سپتامبر و پیش از آغاز نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال خواهند کرد.

در جریان مذاکرات و توافق برجام دولت آمریکا بندی را در توافق نهایی گنجاند که امکان بازگرداندن تمامی تحریم‌ها در صورت تخطی ایران از اجرای تعهدات برجامی را فراهم می‌کرد.

این بند اجازه می‌دهد که تمامی تحریم‌ها به صورت خودکار بازگردند، بدون آن که اعضای شورای امنیت در این خصوص از حق وتو برخوردار باشند.

در آن زمان آمریکا بیم آن را داشت که روسیه یا چین ممکن است قصد وتوی بازگشت مجدد تحریم‌ها را داشته باشند.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ویدئویی از برگزاری برنامه نوروزی شهرداری تهران در برج میلاد در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

1 روز پیش

خبرگزاری فارس با انتشار تصاویری از جشن و پایکوبی برخی مسافران نوروزی در قالب تور گردشگری از بازداشت عوامل هنجارشکنی در منطقه شهیون دریاچه سد دز در دزفول خبر داد.

1 روز پیش

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از قتل یک زن 40 ساله به دست همسرش در شرق تهران خبر داد.

1 روز پیش

کاربران تیک تاک سال گذشته اولین ویدیو از مجموعه ویدیوهای مگی هوسوار (Maggie HusVar) را تماشا کردند.

1 روز پیش

سخنان اخیر رئیسی درباره درباره دادگاه لاهه با واکنش متفاوت علی ضیا، مجری معروف صداوسیما مواجه شد.

1 روز پیش

خبرگزاری تسنیم به برخی شایعات درباره کشته شدن یک جوان در کرمانشاه با تیراندازی ماموران نیروی انتظامی واکنش نشان داد.

1 روز پیش

مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می‌شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.

1 روز پیش

تصویری از محمدرضا حیاتی، گوینده اسبق صداوسیما و همسرش در کنار سیدجواد هاشمی، بازیگر معروف و ژاله درستکار در فضای مجازی پربازدید شده است.

1 روز پیش

بسیاری از ستاره های هالیوود برای دستیابی به شهرت و موفقیت از لذت های زندگی خانوادگی دست می‌کشند.

1 روز پیش

بیشتر...