خبرآنلاین |
1 ماه پیش

رتبه جهانی ایران در ارزش ویزیت پزشکان خبرآنلاین

رتبه جهانی ایران در ارزش ویزیت پزشکان

بر اساس برخی از رتبه بندی‌های جهانی، ایران از منظر ارزش ویزیت پزشکان در رتبه ۱۰۱ جهان قرار دارد.

به گزارشخبرآنلاین، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر ابلاغ تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ قبل از پایان سال، گفت: اگر همسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان‌ترین خدماتی است که در این سرزمین ارائه می‌شود.

دکتر محمد رئیس‌زاده در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران با حضور در غرفه ایسنا اظهار کرد:بر اساس برخی از رتبه بندی‌های جهانی، ایران از منظر ارزش ویزیت پزشکان در رتبه ۱۰۱ جهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ارزش ویزیت از منظر عدد پرداختی نسبت به کشورهای منطقه پایین‌تر است، خاطرنشان کرد: اگرچه کیفیت خدمات پزشکی بر اساس رتبه‌بندی‌های دنیا در جایگاه‌های بالایی قرار دارد، اما ارزش ویزیت پزشکی از منظر عددی از برخی کشورهای آفریقایی کمتر است.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر با قیمت ویزیت یک پزشک در یکی از کشورهای جنگ‌زده همسایه بتوان ۳ بسته مرغ ۵۰۰ گرمی خرید اما این میزان در کشور ایران نصف بسته‌هایی است که با ویزیت آن پزشک در کشور همسایه می‌توان خرید. در رتبه‌بندی‌های جهانی با توجه به این متر و معیار خرید مرغ، ارزش قیمتی ویزیت پزشکان را ارزیابی می‌کنند.

وی با اشاره به ارزش ریالی ویزیت پزشکان عمومی گفت: قیمت ویزیت یک پزشک عمومی ۹۰ هزار تومان است و بنابراین می‌توان گفت که ارزش عددی ویزیت پزشک عمومی کمتر از دو دلار است و این درحالیست که قیمت ویزیت برخی از کشورهای آشوب‌زده همسایه حدود ۷ دلار است.

وی ادامه داد: اگر همسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان‌ترین خدماتی است که در این سرزمین ارائه می‌شود. بنابراین با توجه به تورم جامعه، هنگامی که قیمت خدمات پزشکی در کشور ارزان باشد قشر سالم جامعه پزشکی آسیب می‌بیند؛ چراکه در شرایطی که قیمت خدمات پزشکی پایین باشد، پزشکانی که به دنبال کمترین ارتباط با بیمار هستند و در پی سالم کار کردن و عمل بر طبق قانون هستند، نمی‌توانند در این شرایط به صورت سالم کار کنند.

رئیس‌زاده ضمن اشاره به تصویب رشد ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ در شورای عالی بیمه، گفت: در صورت تصویب نهایی تعرفه مصوب شورای عالی بیمه، قیمت ویزیت پزشکان عمومی ذیل رشد تعرفه ۴۶ درصدی، حدود ۳۰ درصد افزایش می‌یابد، بنابراین ویزیت پزشکان عمومی با افزایش ۲۷ هزار تومانی معادل ۱۱۷ هزار تومان می‌شود.

رییس کل سازمان نظام پزشکی با گلایه از وضعیت قیمت ویزیت پزشکان ادامه داد: اگر قیمت ویزیت پزشکان عمومی در سال آتی معادل ۱۱۷ هزار تومان هم شود، باز هم امکان مدیریت مطب با این مبلغ وجود ندارد. همچنین در حال حاضر، قیمت ویزیت یک پزشک متخصص ۱۳۰ هزار تومان است که با افزایش ۳۰ درصدی معادل ۱۷۰ هزار تومان می‌شود.

رئیس‌زاده با بیان اینکه قیمت ویزیت پزشکان در کشور قابل قبول نیست، بر تصویب نهایی رشد ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی ۱۴۰۳ در دولت و ابلاغ آن قبل از پایان سال تاکید کرد و افزود: هنگامی که قیمت ویزیت پزشکان قابل قبول نباشد طبیعتا تداوم کار سالم با مشکل مواجه می‌شود.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروز نرخ جدید کرایه‌های حمل و نقل عمومی اعمال شد.

1 ساعت پیش

خزعلی در پاسخ به این پرسش که چرا اسم پدر و مادر حذف می‌شود و چه چیزی جایگزین آن می‌ شود، تاکید کرد: در ظاهر حذف شده ولی در واقع هم اسم پدر و مادر و هم سایر مشخصات وجود دارد.

3 ساعت پیش

میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (اول اردیبهشت ماه) در شرایط قابل قبول است.

6 ساعت پیش

آمریکا به دلیل حمایت از جنایات دیکتاتوری پهلوی به پرداخت بیش از یک میلیارد دلار محکوم شد.

6 ساعت پیش

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه (۳ اردیبهشت) خبر داد.

6 ساعت پیش

اداره کل هواشناسی استان تهران از وقوع رگبار و رعدوبرق در استان از دوشنبه (۳ اردیبهشت) خبر داد.

نیم ساعت پیش

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از احداث آرامستان های جدید در شرق و غرب تهران خبر داد.

6 ساعت پیش

کاراگاهان پلیس در تعقیب مرد ناشناسی هستند که در جریان یک درگیری خیابانی پسری ۱۷ ساله را با ضربه چاقو به قتل رسانده و گریخته است.

یک ربع پیش

بیشتر...