خبرگزاری ایسنا |
۴ هفته پیش

فوتی های کرونایی قزوین تک رقمی شده است ایسنا

فوتی‌های کرونایی قزوین تک رقمی شده است

ایسنا/قزوینرئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: طی چند روز گذشته فوتی‌های استان تک رقمی شده است، همچنان ۴۵ بیمار وندیلاتوری داریم  و در تلاش هستیم که این افراد بهبود پیدا کنند، رشد بیماران در ۲۴ ساعت به زیر ۱۰۰ رسیده است و همه شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و آوج در وضعیت زرد قرار دارد.

پیمان نامدار در ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز سوم مهر ماه در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: استان قزوین در حفظ و رعایت پروتکل‌ها نیروی انتظامی رتبه اول کشور را کسب کرده است، ۱۸ درصد جرائم مربوط به تردد بین شهرهای قرمز کشور مربوط به استان قزوین بوده که نشان از اهتمام نیروی انتظامی قزوین دارد.

وی افزود: امروز طرحی در ستاد ملی مقابله با کرونا به نام سکوی مدیریت هوشمند اجتماعی بحران‌های سلامت تدوین شده است، قسمت کرونای این طرح به عنوان پایلوت در قزوین اجرایی می‌شود؛ این طرح در مدیریت هوشمند پیک‌های کرونا و مقابله با تعطیلی‌ها مؤثر است، در واقع باید محدودیت‌ها و آزادی‌های اجتماعی تدوین شود تا شرایط زندگی به قبل از کرونا برگردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: طی دو روز گذشته با محدودیت توزیع واکسن در کشور روبه‌رو بودیم اما طوری مدیریت کردیم که تمام مراکز شهرستان‌ها واکسن داشته باشند با این حال مشکلاتی ایجاد شد، امروز ساعت ۱۸ واکسن تهیه و به استان می‌رسد، امیدواریم ۱۰۰ هزار دز واکسن سینوفارم و برکت به دست ما برسد تا واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود.

وی بیان کرد: واکسن افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله نیز در سامانه اعلام شده و به ترتیب تزریق می‌شود، با توجه به حساسیت‌های موجود توصیه می‌شود واکسیناسیون نوجوانان در مراکزی صورت بگیرد که دارای پزشک هستند و هماهنگی لازم صورت گرفته است که مرکزی با تمام امکانات پزشکی برای واکسیناسیون نوجوانان در نظر گرفته شود، اگرچه تاکنون عارضه خاصی برای افراد زیر ۱۸ سال دیده نشده و واکسن دارای تأییدیه وزارت بهداشت است.

نامدار یادآور شد: بیماری قارچ سیاه در استان قزوین نیز وجود دارد، این بیماری با کرونا ارتباطی ندارد و صرفاً به دلیل ضعف سیستم ایمنی شیوع پیدا می‌کند و در حال حاضر ۱۳ بیمار در قزوین به این بیماری مبتلا هستند، داروی مورد نیاز این بیماران کمبود داشتیم و داروی مشابه آن تهیه شده است و هرچه زودتر داروی اصلی جایگزین می‌شود.

وی افزود: امروز عدد بستری‌ها به زیر ۵۰۰ نفر رسیده است، در حال حاضر در قزوین صرفاً سه بیمارستان اصلی بوعلی، ولایت و رازی بیماران کرونایی را پذیرش کردند و در شهرستان‌ها هر بیمارستان یک بخش را به این بیماران اختصاص داده است و به زودی خدمات دهی به سایر بیماران نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به بازگشایی مدارس بیان کرد: ما باید به سمتی حرکتی کنیم که در دانشگاه‌ها و مدارس آموزش به دو شیوه حضوری و مجازی صورت بگیرد، افرادی که دو دز واکسیناسیون را دریافت کردند محدودیت‌های کمتری دارند برای مثال در خوابگاه‌ها می‌توانند هر اتاق ۴ نفر باشند.

وی تأکید کرد: طی چند روز گذشته فوتی‌های استان تک رقمی شده است، همچنان ۴۵ بیمار ونتیلاتوری داریم و در تلاش هستیم که این افراد بهبود پیدا کنند، رشد بیماران در ۲۴ ساعت به زیر ۱۰۰ رسیده است و همه شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی و آوج در وضعیت زرد قرار دارد؛ پیش‌بینی می‌کنیم تعداد بستری‌ها تا دو هفته آینده بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ برسد.

نامدار افزود: شهریور با ۳۱۷ فوتی تست قطعی مثبت، ماه سیاه استان طی دو سال گذشته بود، در مهرماه نیز تاکنون ۱۸ فوتی داشتیم و امیدواریم با کاهش فوتی‌ها روبه‌رو شویم.

وی تأکید کرد: از پیک عبور کردیم و قرنطینه هوشمند و تست‌گیری اهمیت بیشتری پیدا کرده است بنابراین نیاز داریم که طرح شهید سلیمانی به‌صورت جدی انجام شود، اگرچه مجریان طرح شهید سلیمانی در حال انجام واکسیناسیون نیز هستند؛ تاکنون ۴۰۰ هزار تست در استان انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: با انجام واکسیناسیون میزان فوتی کاهش پیدا کرده است، روند بیماری در استان کاهش پیدا کرده است و در هفته گذشته ۶۰ فوتی داشتیم؛ ۴۳۲ هزار و ۱۸۰ دز واکسن در شهریور ماه و ۲۶ هزار و ۶۷۴ دز واکسن در مهرماه تزریق شده است و تاکنون ۸۱۰ هزار دز واکسن تزریق شده است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور طی حکمی محمدصادق خیاطیان را به‌عنوان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری منصوب کرد.

3 دقیقه پیش

سید احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی رئیسی شد.

3 دقیقه پیش

پایگاه خبری لقمه: برنامه «ایران امروز» با حضور کارشناسان و صاحب نظران به بررسی مدیریت منابع آبی و کنترل سیلاب ها در کشور می پردازد.

نیم ساعت پیش

سفیر ایران در بلاروس با اشاره به آخرین وضعیت اتباع ایرانی گرفتار در مرز بلاروس و لیتوانی گفت: تهران با جدیت پیگیر وضعیت اتباع است و تلاش می‌کنیم این عزیزان زودتر به کشور بازگردند.

1 ساعت پیش

شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر امور خارجه ترکمنستان آغاز شد.

2 ساعت پیش

ستاد نمازجمعه تهران با صدور پیامی، از حضور شوق‌انگیز مردم و مسئولان در جشن اقامه مجدد نماز جمعه تهران، که پس از ۲۰ ماه با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، عطر وحدت و معنویت را در فضای پایتخت ایران اسلامی پراکند و فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را طنین‌انداز کرد، قدرشناسی کرد.

2 ساعت پیش

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: تمامی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مشکلی در حال خدمات‌رسانی هستند.

2 ساعت پیش

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب برخی شایعات در زمینه گرانی قیمت بنزین گفت: رئیس مجلس نیز پیگیر اتفاق رخ داده بوده و به کمیسیون دستور رسیدگی به این موضوع را داده است.

3 ساعت پیش

مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد.

3 ساعت پیش

تاکنون بیش از 70 میلیون نفر در کشور واکسینه شدند، بر همین اساس ستاد ملی کرونا برای بازگشایی مدارس نیز چراغ سبز داده است تا مدارس به صورت ترکیبی بازگشایی شود.

4 ساعت پیش

اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها که از ساعاتی قبل موجب بروز مشکل در روند سوخت‌گیری خودرو‌ها شده ناشی از حمله سایبری بوده است.

4 ساعت پیش

سیاست حذف ارز ۴۲۰۰تومانی در آبان‌ماه مطرح شده بود که خبرهای دریافتی تسنیم حاکی است این اقدام در آبان‌ماه عملیاتی نخواهد شد.

4 ساعت پیش

گلستان ما بزرگترین و پریازدیدترین سایت خبری استان گلستان

5 ساعت پیش

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد کم درآمد در اولویت دریافت کارت اعتباری هستند. چنانچه قرار شد به افراد دیگر هم پرداخت شود در دو سطح انجام می‌شود.

5 ساعت پیش

به علت اختلال در سامانه هوشمند سوخت، توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور قطع شده است؛ برخی عامل این اتفاق را حمله سایبری به زیر ساخت سامانه هوشمند سوخت اعلام کرده‌اند.

5 ساعت پیش

بیشتر...