|
2 سال پیش
بانوان سینما

?? آغاز سرد دراکولا چند نکته به بهانه پخش سریال دراکولا بانوان سینما شب گذشته قسمت اول سریال دراکولا

?? آغاز سرد دراکولا چند نکته به بهانه پخش سریال دراکولا بانوان سینما شب گذشته قسمت اول سریال دراکولا
??
آغاز سرد «دراکولا» / چند نکته به بهانه پخش سریال «دراکولا»
.
بانوان سینما- شب گذشته قسمت اول سریال #‌دراکولا به کارگردانی #‌مهران_مدیری از دو پلتفرم شبکه نمایش خانگی پخش شد. مجموعه‌ای که به نوعی فصل دوم سریال #‌هیولا محسوب می‌شود که سال ۹۸ با استقبال گستره مخاطبان مواجه شده بود. سریالی که مشخصا مانند فصل قبلی دست روی موضوع فسادهای مالی کشور گذاشته و با نگاهی به موسسات مالی و خیریه، داستانی کمیک و کنایه آمیز از فسادهای گسترده را تدارک دیده است.
.
?نکته اول: فصل دوم هیولا یا یک مجموعه مجزا؟
آنچه از فصل دوم یک سریال انتظار داریم پیوستگی موضوعی و دنباله منطقی داستان و فضای کلی حاکم بر فصل گذشته است. با توجه به تغییر نام سریال و اینکه عوامل اثر نیز چندان اصراری به ذکر فصل دوم هیولا ندارند میتوان دراکولا را به عنوان سریالی مجزا هم قضاوت کرد. در قسمت اول دراکولا کاراکتر کامران کامروا با بازی مهران مدیری در فضای متفاوت وارد قصه می‌شود و شخصیت های کاملا جدیدی در سریال معرفی می‌شوند. طبق شنیده ها موضوع سریال حول محور پدیده آقازادگی و فسادهای مالی موسسات خیریه می‌گذرد و باید دید در قسمت های آینده تا چه اندازه می‌توان بین سریال دراکولا و هیولا موارد اشتراک پیدا کرد.

?نکته دوم: آغاز سرد دراکولا

معمولا قسمت اول یک سریال معرف اصلی مجموعه است و تقریبا باید بهترین کارکرد نمایشی را داشته باشد. در سریال دراکولا اما با یک آغاز ضعیف و دلسرد کننده طرف هستیم که با اکثر کارهای مهران مدیری که اتفاقا در قسمت های اول بستر سازی یک مجموعه جذاب چند قسمتی را مهیا می‌کرد متفاوت است. قسمت اول دراکولا یک معرفی اجمالی از چند کاراکتر جدید و یک اجرای ترانه تحمیلی از مهران مدیری دارد که احتمالا کارکردی تبلیغاتی برای مجموعه خواهد داشت. به این منظور که کلیپ خوانندگی او در فضای مجازی به شکل گسترده پخش شود و نوید از یک مجموعه تازه از مهران مدیری دهد. ولی دراکولا به عنوان یک مجموعه نمایشی و کمدی هیچ قصه مشخصی را آغاز نمی‌کند، هیچ رابطه مشخصی را شکل نمی‌دهد و هیچ ماجرای جذابی را طرح نمی‌کند. واقعا امیدواریم برخلاف فصل چهارم #‌دورهمی که با یک مهران مدیری کم انگیزه مواجه بودیم و انگار خبری از شور و خلاقیت سابق آثار او نبود در دراکولا با افت کارگردان محبوب مواجه نباشیم!

?نکته سوم: نوید حضور چهره های جدید

یکی از نکات مهم پروژه‌های مهران مدیری در طی سالیان گذشته معرفی چهره ها و بازیگران جدید در هر مجموعه بوده است.

? ادامه متن در کامنت ها
.
@‌cinema_ladies
#‌اختصاصی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات


مطالب مرتبط