.بامداد بیست‌وششم تیر به‌وقت تهران، حساب‌های کاربری محبوب توییتر که در بین آنها نام‌هایی چون ایلان م
۱ هفته پیش
4 بازدید

.بامداد بیست‌وششم تیر به‌وقت تهران، حساب‌های کاربری محبوب توییتر که در بین آنها نام‌هایی چون ایلان م

.
🔻بامداد بیست‌وششم تیر به‌وقت تهران، حساب‌های کاربری محبوب #‌توییتر که در بین آنها نام‌هایی چون #‌ایلان_ماسک، #‌بیل_گیتس و #‌باراک_اوباما دیده میشود هک شدند.
.
وزارت دادگستری ایالات متحده به‌تازگی علیه سه نوجوان با نام‌های نیما فاضلی (۲۲ ساله ساکن اورلاندو)، میسون شپرد (۱۹ ساله ساکن بریتانیا) و گراهام ایوان کلارک (۱۷ ساله ساکن شهرستان هیلزبرو ایالت فلوریدا) اعلام جرم کرده است.
.
🔻این سه هکر ازطریق دیس‌کورد با هم در ارتباط بودند و از نام‌های کاربری Kirk#5270 (کلارک) و ever so anxious#0001 (شپرد) و Rolex#0373 (فاضلی) استفاده میکردند.

هکرها با همکاری یکدیگر و بهلطف دسترسی کلارک به ابزار مدیریت کارمندان توییتر، ابتدا سراغ هک حساب‌های کاربری کوچک رفتند و سپس در اقدامی سریع، چندین حساب بزرگ توییتر را هک کردند. هکرها مجموعا توانستند ۱۲۰٬۰۰۰ دلار در قالب #‌بیتکوین ، از کاربران توییتر کلاهبرداری کنند. هکرهای توییتر اکنون در بازداشت به‌سر می‌برند.
هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که بازرسان چگونه موفق‌به شناسایی گراهام ایوان کلارک شده‌اند. کلارکِ ۱۷ ساله، «مغر متفکر» هک بزرگ توییتر لقب می‌گیرد.

🔻دیتابیس فاش‌شده از سایت OGUsers (محفل هکرها) اعلام می‌کند حساب کاربری Chaewon در این سایت، والت بیتکوینی داشته که ارتباطاتی بین آن با والت‌های ever so anxious#0001 دیده میشود. دیتابیس OGUsers همچنین از وجود ارتباط بین حساب‌های Chaewon و Mas خبر می‌دهد (هر دو حساب در یک روز ازطریق یک IP ثبت‌نام کردهاند).
این یعنی در پشت حساب‌های Chaewon و Mas، یک نفر حضور داشته است.
حساب Mas دارای آدرس ایمیل masonhppy@gmail.com بوده است.
🔻این آدرس در سایت Coinbase به فردی با نام میسون شپرد تعلق دارد. فردی ناشناس نیز به FBI گفته Chaewon را با نام میسون می‌شناخته‌اند. تمامی این شواهد درنهایت دست میسون شپرد را رو کردند.

حساب Coinbase معامل‌های که آبان ۱۳۹۷ ازطریق یکی از والت‌های بیتکوین انجام شده، به فردی با نام Nim F و ایمیل damniamevil20@gmail.com تعلق دارد. از این ایمیل برای حساب Rolex در OGUsers هم استفاده شده است.
حساب فاضلی در Coinbase توسط گواهینامهی رانندگی او تأیید شده. از این گواهینامه برای ایجاد سه حساب کاربری دیگر هم استفاده شد.
.
🔻بررسی IP نشان می‌دهد فردی که به حساب Rolex#0373 در دیسکورد مراجعه میکرده، به سومین حساب ایجادشده در Coinbase هم سر میزده است. این شواهد نشان دادند Rolex#0373 #‌نیما_فاضلی است.
.
.
⚠️نظرتون راجع به هکر ایرانی توییتر چیه؟
.
.
#‌زومیت #‌فناوری #‌امنیت
@‌thezoomit


مطالب مرتبط