|
6 روز پیش
ISNA | ایسنا
.دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید 19 یافته اند که با دو نوع قبلی ش

.دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید 19 یافته اند که با دو نوع قبلی ش

.
🔸دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید-19 یافته‌اند که با دو نوع قبلی شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است و توانایی انتقال و شیوع بیشتری دارد.
.
◾تیمی از دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو جهش‌های جدیدی را در ویروس کووید-19 کشف کرده‌اند که مانند سایر سویه‌های شناسایی شده تاکنون، افراد بیشتری را آلوده می‌کند. یعنی این سویه‌های جدید می‌توانند با سرعت بیشتری در یک جمعیت خاص گسترش یابند.
.
◾یکی از این دو سویه‌ی جدید ویروس کرونا فقط در یک نفر مشاهده شده و فعلاً نمی‌توان حدس زد که تا چه میزان قابلیت شیوع دارد. اما محققان کشف کردند که این سویه، جهش مشابهی با سویه‌ای دارد که ماه گذشته شاهد به وجود آمدن آن در انگلیس بودیم.
.
◾اما سویه جدید دوم با سرعت بیشتری در کلمبوس اوهایو در حال گسترش است. این سویه شامل ترکیبی کشنده از جهش‌ها است که برخی از آنها قبلاً هرگز دیده نشده‌اند و قابلیت انتقال ویروس را به شکل چشمگیری افزایش داده‌اند.
.
◾با این حال دانشمندان هنوز تصویر کاملی از این سویه‌های جدید ندارند؛ محققان می‌گویند هنوز هیچ گونه ارتباطی میان این سویه‌های جدید با افزایش مرگ و میر وجود ندارد.
.
◾دانشمندان هنوز سویه جدیدی را که کشنده‌تر باشد، شناسایی نکرده‌اند که این درباره‌ی همه‌ی سویه‌های جدید شناسایی شده در انگلیس، آفریقای جنوبی و ایالات متحده صدق می‌کند.
.
#‌ایسنا #‌ایسنا_نیوز #‌کرونا #‌کروناویروس #‌کووید۱۹ #‌جهش #‌جهش_یافته #‌ویروس #‌شیوع_کرونا #‌ویروس_انگلیسی #‌ویروس_آمریکایی
#‌isna #‌isna_news

تبلیغات


مطالب مرتبط