.خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه: ◾سیاست خارجی امری جناحی نیست و در واقع ما سیاست خارجی جمهوری اس
۱ هفته پیش
5 بازدید

.خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه: ◾سیاست خارجی امری جناحی نیست و در واقع ما سیاست خارجی جمهوری اس

.
خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه:
◾سیاست خارجی امری جناحی نیست و در واقع ما سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را داریم. شکوه ایران در چندصدایی بودن آن است و البته شکوه سیاست خارجی مان نیز در تک صدایی بودن آن است. ما در سیاست خارجی تک صدا و واحد عمل می‌کنیم.
.
◾سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران امری حاکمیتی است و این سیاست بر اساس منافع ملی کشور تنظیم و اعلام می‌شود.
.
◾آینده روابط ایران آمریکا آینده ساده‌ای نیست چون آمریکا در طول ۴۰ سال گذشته جنایت‌های متعدد و مکرری را علیه ایران انجام داده است و لیست این جنایت‌ها طولانی است.
.
◾از جمله جنایت هایی که در همکاری با صدام در جنگ تحمیلی علیه ملت ایران انجام داد و در سال‌های اخیر نیز با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی مشکلاتی را برای مردم ایران از جمله در زمینه دارو و غذا ایجاد کرد که این نیز جنایت بزرگی است. در کنار این جنایت ها دولت آمریکا جنایت‌های خاصی نیز انجام داده است، از جمله ترور سردار شهید قاسم سلیمانی.
.
◾لیست این جنایت‌ها کوچک نمی‌شود و ما آن را فراموش نمی‌کنیم. رژیم فعلی آمریکا بهتر از هر کس دیگری می داند که دیگر نمی‌تواند به سیاست شکست خورده خود علیه ایران ادامه دهد. قبلاً نیز گفته‌ایم که ایالات متحده اگر می‌خواهد مسیر غلط خود را اصلاح کند چاره ای ندارد که به تعهدات خود به عنوان عضوی از جامعه ملل و به این روند بازگردد.
.
#‌ایسنا #‌ایسنا_نیوز #‌ایران_آمریکا #‌آمریکا #‌برجام #‌مذاکرات #‌مذاکره #‌تحریم #‌فشار_حداکثری #‌ترامپ #‌سیاست_خارجی #‌دیپلماسی
#‌isna #‌isna_news


مطالب مرتبط